Stříbrné květy
Tipy od Petry

5 způsobů, jak vyčistit stříbro

Díky sdílení žijeme...

Stříbrné šperky čas od času mohou na vzduchu oxidovat a vlivem toho zčernají. Tomuto se bohužel nedá zabránit, proto je potřeba šperky čistit. Tím získají zpět svůj zářivý lesk. Správně zvolenou metodou dosáhnete krásných šperků. Jakou metodu si vybrat?

1. Čistící prostředky na stříbro

V případě, že se vám nechce do zlatnictví, můžete si pomoci sami. V zlatnictví, klenotnictví i drogérii najdete přípravky, které jsou na čištění stříbra přímo určeny. Lze zakoupit speciální roztoky, čistící hadříky nebo vatu na stříbro. Vatičky a hadříky jsou ideální na šperky s kamínky.

2. Sůl a alobal

Nemáte-li čistící roztok, pomůžete si jednoduše tím co má doma každý a to jsou sůl a alobal. Potřebujete skleněnou nebo plastovou misku, kuchyňskou sůl, alobal, použít místo soli můžete i jedlou sodu nebo kypřící prášek do pečiva. Misku vyložte alobalem a vlijte do ní vroucí vodu a v ní rozpusťte tři lžičky soli nebo sody do půl litru vody. Do tohoto roztoku vložte stříbrné šperky umyté mýdlem a teplou vodou a nechte je ponořené 30 minut.

3.  Zubní pasta na stříbro

Mnoho lidí používá na čištění zubní pastu, která neobsahuje mikrogranule. S její pomocí a také kartáčkem na zuby jemně čistěte šperky, jako byste si myli zuby. Stříbro se díky této metodě rychleji obrušuje, proto ji používejte výjimečně.

4. Coca-Cola nejen k pití

Stříbrné šperky můžete ponořit také do Coca-coly nebo do roztoku vody a octa. Na 1 litr vám stačí lžíce octa, potom do něj šperky vložte na 15 minut. Stříbro po této době vyjměte a opláchněte.

5. Zaneste je do zlatnictví

Jednou z nejjednodušších metod je zanést své stříbrné miláčky na vyčištění k odborníkovi do zlatnictví. Šperky se budou krásně lesknout jako nové. Zlatníci navíc používají šetrnou metodu, která vaše šperky nezničí. Ceny se vlezou do stokoruny.

Zaručeně funkční tip, jak na pořádné vyčištění šperků čtěte tady

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *