Radčiny tipy

5 zajímavostí o prstenech

Díky sdílení žijeme...

Kroužek například z bílého zlata či jiného drahého kovu. Známe jej všichni. Oblíbily si ho dospělé ženy i malé holčičky, houfně vídáme muže hrdě nosící snubní prsten. Pro mnohé je symbolem lásky, věrnosti, pro jiné památkou na celý život. 

1. Trocha historie neuškodí…

Prsteny jako okrasné, ale také symbolické doplňky sloužily lidem odpradávna. Nejstarší prsten pochází z doby bronzové a byl vyroben z měděného drátu. Kovové kroužky byly oblíbené také u starých Egypťanů, Řeků i Římanů. Nesloužily pouze jako projev lásky, ale i příslušnosti ke společenské vrstvě, řádu či povolání. Často měly rovněž mytologický význam.

2. Prsten jako symbol lásky

Na důkaz nekonečné lásky byly prsteny používány už opravdu velmi dávno. Součástí svatebních obřadů, při nichž si novomanželé slíbí věrnost až do smrti, je prsten už od středověku. Čím bohatší byli novomanželé, tím byly jejich snubní prsteny honosnější. Příslušníci nejvyšších vrstev měli šperk osázený brilianty či smaragdy.

3. Jen pro toho, kdo unese hodně

I do Guinessovy knihy rekordů se zapsal tento oblíbený šperk. Jedná se o největší vyrobený prsten na světě. Tento drobeček, který spatřil světlo světa v roce 2000, váží přes 58 kilogramů.

Je zdoben více než pěti kily diamantů z dílny Swarovski a jeho cena je odhadována zhruba na tři miliony dolarů. Není však na prodej a popravdě řečeno, kdo by si přál jej nosit. Spatřit jej můžete ve výloze zlatnictví v Dubaji.

4. Když nevíte, co s penězi

Pokud nemáte hluboko do kapsy, pak můžete své drahé polovičce udělat radost třeba nejdražším prstenem na světě. Je vybroušen z jednoho kusu vzácného 150 karátového kamene a šperkaři na něm pracovali po dobu celého roku. Cena tohoto unikátu se vyšplhala až k 1,4 miliardě korun.

5. Dáte na pověry?

Jste-li pověrčiví, pak si v souvislosti s prstýnky a hlavně těmi snubními dejte pozor. Říká se, že prsten by si neměla půjčovat na vyzkoušení jiná žena, protože to může ohrozit spokojené manželství. Také by se neměly vyrábět snubní prsteny ze starého zlata nebo
prstenů z předchozího manželství.

Kov v sobě totiž údajně nese problémy, které se mohou přenést i do nového svazku. V minulosti věřilo, že snubní prsten ženy dokáže vyléčit křeče malých dětí nebo předpovědět počet potomků a jejich pohlaví.

Přidej komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *