Šperky pro muže - tipy
Tipy od Petry

5 šperko pravidel pro muže

Díky sdílení žijeme...

Když se mluví o špercích, tak většinou ve spojení se ženami. Šperky a doplňky však patří i do pánského světa. Muži by měli dodržovat pět jednoduchých pravidel, aby jim šperky skutečně slušely.

1. Myslete na střídmost

Mít smysl pro střídmost neuškodí ani v dalších oblastech vašeho života. Co se týče mužů a šperků, je to jedno ze základních pravidel. Rozhodně to s množstvím šperků a doplňků nijak nepřehánějte. To platí především v situaci, kdy se šperky navzájem k sobě nehodí. Na zápěstí je dobré nemít více než dva doplňky včetně hodinek. Na celé ruce pak mějte maximálně tři šperky.  Dodržujte přitom pravidlo nemixovat kovy a barvy. Máte-li zlaté hodinky, zapomeňte na manžetové knoflíčky z platiny či stříbra.

2. Vyhněte se levným cetkám

Rozhodnete-li se nosit nějakou ozdobu, vynechte levnou bižuterii nebo napodobeniny známých značek. Noste raději méně kousků, zato však kvalitních – ono to půjde poznat. Jestliže investujete peníze do drahého obleku a k tomu si vezmete levné hodinky s koženým řemínkem, rozhodně to nebude vypadat dobře.

3. Začněte hodinkami

Ultimátním pánským šperkem jsou hodinky. Pomáhají zorientovat se v čase, ale jsou také nadčasovým doplňkem. Podle módních stylistů jsou hodinky jediným mužským šperkem, který by jim skutečně neměl chybět. Pokud nevíte, jak sladit šperky, pořiďte si kvalitní hodinky a zbytek přizpůsobte jim.

4. Podtrhněte svou osobnost

Šperky a doplňky, které nosíte, by měly podtrhnout vaši osobnost. Když se oblékáte a chováte jedním způsobem, přizpůsobte tomu i své šperky, které nesmí vaší osobnost potlačovat. Kromě toho se u mužských šperků předpokládá, že mají pro muže nějaký význam nebo osobní hodnotu. Pokud jde o dar, snubní prsten či dědictví, omlouvá se i vybočení z celkového stylu.

5. Které šperky by muž neměl nosit

Existují šperky, kterým by se muž měl zdaleka vyhnout. Nikdo vám nemůže bránit si tyto šperky na sebe vzít, ale existují určité, které se pro muže skutečně nehodí. Sem patří prsteny na nohu, náramky na kotník nebo piercing do pupku, na ucho (i když zde je to diskutabilní) a náhrdelníky. Jak jsem již napsala, je to možné a přijatelné, ale už spíše pro homosexuální komunitu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *