Radčiny tipy

5 nejdražších šperků světa

Díky sdílení žijeme...

Každý, kdo se chce líbit, má doma nějaký vzácný šperk. Ať už je cenný svou finanční hodnotou, nebo citovým poutem, nedáme jej z ruky. Co pak mají říkat majitelé nejdražších šperků světa. Pojďme se na některé skvosty, které jsou mnohdy dražší než luxusní sídla, podívat.

1. Náhrdelník, kterému se nic nevyrovná

Více, než miliardu korun stojí diamantový náhrdelník s názvem L´Incomparable, tedy Nesrovnatelný. Nejen svou cenou, ale i zápisem do Guinessovy knihy rekordů. Je tvořen devadesáti zlatými ozdobami, do nichž jsou vsazeny bílé diamanty různých tvarů. Třešinkou na tomto jedinečném dortu je unikátní žlutý diamant ve velikosti vejce, jež má 407 karátů a přezdívá se mu zlatý obr.

2. Nádhera na 27 způsobů

Klenot, který se také mohl zařadit do seznamu nejdražších šperků planety, je opět náhrdelníkem, jmenuje se A Heritage in Bloom a jeho cena byla vyčíslena přes 4,7 miliardy korun, avšak není na prodej. Jeho místo je v čínském klenotnictví Chow Tai Fook, které jej přivedlo na svět a jen tak se jej nevzdá. Jeho výroba si vyžádala více než 47 tisíc hodin precizní práce. Šperk tvoří přesně 11 551 bílých a růžových diamantů nejvyšší kvality, dále také zelené jadeity a bílý nefrit. Na náhrdelníku se objevují symboly netopýra a motýla, které značí v čínské kultuře štěstí a věčnou lásku. Šperk je možné na krku připnout na 27 různých způsobů, čímž je vždy nejen nádherný, ale také originální.

3. Náušnice neskutečné hodnoty

Mezi nejdražší náušnice na světě patří bezesporu pár, který je originální už tím, že je každý kousek jiný. Jedna náušnice je z modrého diamantu Apollo, druhá pak z růžového s názvem Artemis. Jedná se o nejluxusnější drahé kameny ve své kategorii, proto je i jejich cena velmi unikátní. Dražba náušnic proběhla v květnu 2017, a ač byly nabízeny každá samostatně, vydražil je jeden majitel, a tak zůstávají nadále spolu. Jejich cena se přehoupla přes 57 milionů dolarů.

4. Malý, nenápadný, přesto neuvěřitelně cenný

Prsten, který na první pohled nepůsobí nijak honosně. Nejedná se o obří kámen, který váží půl tuny, není osázen tisíci diamanty. Jednoduchý růžový diamant, který je vsazen do
klasického zlatého kroužku je však největším kamenem na světě, zařazeného do třídy fancy vivid. Má tedy nejvyšší koncentraci dané barvy. Cena prstenu Pink Star byla v aukci vyšroubována na neuvěřitelných 1,8 miliardy korun, a zda nyní zdobí prsteníček nějaké šťastné dámy, nebo je bezpečně uložen v trezoru, se jen můžeme domnívat.

5. Bikiny, ve kterých si nezaplavete

Ano, i plavky známé jako Diamond Bikini už byly vyrobeny z diamantů a platiny. Tento neobvyklý kousek, který vytvořili američtí návrháři v roce 2006, často sklízel rozpačité reakce. Dostal se však také mezi nejdražší šperky světa. Jejich cena byla vyčíslena na třicet milionů dolarů a jsou tak rázem nejdražšími plavkami a vlastně i jakýmkoliv oblečením na světě vůbec.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *